košutecké jezírko otužování plzeň

Otužování v Plzni a okolí

Otužování Plzeň – 7 nejkrásnějších míst na otužování v Plzni a okolí.

Pokud holdujete otužování nebo plavání ve studené vodě, máte v Plzni několik možností, kam můžete vyrazit. Na severu Plzně se nachází jezírka a rybníky s písečnými plážemi. V jižní části Plzně najdete u vody naopak travnaté pláže.

Pokud vyjedete dál za Plzeň, máte možnost se otužovat ve splavech či přehradách.

U každého místa najdete odkaz na stránku s detailními informacemi o daném místě na otužování jako jsou fotky, popisy, GPS souřadnice, mapa a také informace z poslední návštěvy nějakého otužilce.

Jestli víte o některých dalších místech, které v seznamu nenajdete, můžete je sami snadno přidat do mapy otužmíst přes tento link nebo přes tlačítko „Přidej otužmísto“ v menu stránek.

Hradiště (plovárna)

Plovárna Hradiště otužování plzeň

Otužování na jihu Plzně na řece Úhlava, kde se zároveň můžete dobře najíst.

Detailní info o místu zde.

Kamenný rybník u Plzně

kamenny rybnik otužování plzeň

Kamenný rybník neboli „Kameňák“ nacházející se na sever od Plzně. Krásné místo na koupání či otužování a procházky.

Detailní info o místu zde.

Košutecké jezírko

košutecké jezírko otužování plzeň

Romantické přírodní jezírko nedaleko centra Plzně, vzniklo zatopením pískovcového lomu. Lom je s travnatou pláží, ze které je pozvolný vstup do vody. Část jezírka je obklopeno strmými vysokými skalami.

Detailní info o místu zde.

Lobezské jezírko

Lobezské jezírko místo na otužování v plzni

Lobezská jezírka se rozprostírají ve stejnojmenné plzeňské městské části na velké louce, která de facto spojuje další dvě z městských čtvrtí, jimiž jsou Slovany a Doubravka.

Toto místo představuje velice klidnou oázu v pulzujícím městě, kde si můžete odpočinout, případně provádět různé volnočasové aktivity. Jeho výhodou je rovněž to, že se nachází jen pár minut jízdy od dálnice na Prahu. Jezírko se najdete v klidném parku a je obklopené zelení.

Do vody se tu dá vstoupit z pozvolné písečné pláže.

Detailní info o místu zde.

Městská plovárna

místo na otužování v plzni

Otužování si přímo v centru města na řece Radbuze užijete na Městské plovárně. Pokud se chcete otužovat pomalu a pozvolna, mějte na paměti, že přístup je tu pouze z dřevěného mola rovnou do hluboké vody. Detailní informace o samotné plovárně můžete nají na městských stránkách.

Detailní info o místu zde.

Mže

místa na otužování v plzni

Jez na pomezí Kozolup, Bdeněvse a Města Touškova na krásné a čisté řece Mži. Jez je přístupný z obou stran a nad ním se dá krásně plavat. Také se lze rochnit pod přepadem anebo ve vývařišti pod jezem v bublinkách. Prakticky žádné bahno, jen kameny a protiproud funguje každý den. Řeka je celoročně poměrně studená, protože z Hracholuské přehrady odtéká „spodní voda“.

Detailní info o místu zde.

Velký Bolevecký rybnik – Ostende

otužování plzen

Velký Bolevecký rybnik, který se také nazývá Ostende. Nachází se na severu Plzně v městské části Bolevec. Rybník je hojně využíván k vodním sportům.

Detailní info o místu zde.

Velké díky všem, kteří tato otužmísta do mapy míst na otužování přidali.

VŠEM OTUŽILCŮM I OTUŽOVÁNÍ ZDAR!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *