otužování české budějovice vltava voříškárna

Otužování v Českých Budějovicích

Otužování České Budějovice – 3 nejpopulárnější místa na otužování v Českých Budějovicích a okolí.

otužování české budějovice

České Budějovice leží na soutoku dvou překrásných řek. Jednou z nich je Vltava, nejdelší řeka v České republice pramenící na Šumavě. Tou druhou je řeka Malše, jejíž délka od pramene v Rakousku až po soutok do Vltavy činí 96 kilometrů.

To, že je otužování v Českých Budějovicích populární, potvrzuje i existence několika otužileckých spolků jako jsou Spolek budějovických otužilců a plavců nebo Otužilci Promrzlé pyjavice.

U každého místa najdete odkaz na stránku s detailními informacemi o daném místě na otužování jako jsou fotky, popisy, GPS souřadnice, mapa a také informace z poslední návštěvy nějakého otužilce.

Jestli víte o některých dalších místech, které v seznamu nenajdete, můžete je sami snadno přidat do mapy otužmíst přes tento link nebo přes tlačítko „Přidej otužmísto“ v menu stránek.

Malše – jez u Špačků

otužování na malši

Tenhle jez je kousek za Českými Budějovicemi a je vhodný i k letnímu otužování. Voda v Malši totiž bývá i v létě dostatečně osvěžující. Travnatá pláž slouží k opalování.

Detailní info o místu zde.

Malše – Velký jez

otužování malše velký jez

Kamenný rybník neboli „Kameňák“ nacházející se na sever od Plzně. Krásné místo na koupání či otužování a procházky.

Detailní info o místu zde.

Vltava – Voříškárna

otužování vltava voříškárna

Oba břehy Vltavy jsou využívány na letní koupání, ale lze i v zimě, Vltava málokdy zamrzá. Několik upravených vstupů do vody, dvě plovoucí mola, loni na zimu odstraněna, letos (2021) byla odstraněna až později a na jaře vrácena. Místo je používáno jednotlivými otužilci velmi často, o stálé skupině ní známo.

Detailní info o místu zde.

Velké díky všem, kteří tato otužmísta do mapy míst na otužování přidali.

VŠEM OTUŽILCŮM I OTUŽOVÁNÍ ZDAR!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *