Otužování a běhání

Člověk by si řekl, že objevil Ameriku. O tom, že profesionální sportovci regenerují za pomocí ledových koupelí asi slyšel každý. Ale využít tento způsob regenerace, na sobě to už asi udělá málokdo. A jak jsem propojil otužování a běhání?

otužování a běhání

Je mi 40. Vlastně podle toho, co jsem slýchával od starších, tak už tento samotný fakt by měl stačit k tomu, aby se člověk lépe staral o své fyzické tělo. Já do toho začal ještě běhat a hrát příležitostně fotbal za staré pány. Ale protože se teprve dostávám do formy, tak ten pocit rozlámaného a bolavého těla po odehraném zápase či náročnějším běhu mě vlastně překvapil. A to dost nepříjemně! Shodou okolností jsem se však začal otužovat. Tak nějak přirozeně jsem propojil otužování a běhání. Skočit do vody po každém běhu během léta bylo super. Tělo se ve vodě po výkonu dobře protáhlo. Ale teprve teď, v době, kdy se teplota vody dostala pod 16 °C, začínám naplno oceňovat a poznávat výhody propojení těchto dvou světů. Ono totiž když si vlezu po běhání na pár minut do studené vody (zatím ještě není ledová), tak veškerá únava je rázem pryč. A na svalech cítím, že bych mohl jít běhat druhý den znovu. A to je pro mě fantastická věc. Ne že bych chtěl jít každý den běhat. Ale ten fakt, že můžu druhý den chodit bez toho, aniž by mi na každém kroku tělo dávalo najevo, kolik svalů má v sobě obsaženo, je k nezaplacení.

A tak se zase potvrzuje, že zkušenost je nepřenositelná. Lidi vám můžou (a rádi budou) říkat co máte dělat a jak, ale dokud to opravdu neuděláte….

Máte chuť zveřejnit svůj příběh a podělit se s ostatními? Pošlete nám ho mailem s fotografiemi na info@otuzmista.cz. Rádi ho pod vaším jménem zveřejníme v naší sekci článků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *